Sözleşme Metni

1. Taraflar
1.1 : Bu sözlesme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anilacaktir) saglayan
WebDizayn Hizmetleri. (webdizay hizmetleri olarak anilacaktir) ile Yeni müsteri kaydi bölümünde belirtilen detaylari ile belirtilen kisi/kurum (Müsteri olarak anilacaktir) arasinda MesaDizayn'ne ait olan http://www.MesaDizayn.com web internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anilacaktir) kullanimi ve bu site üzerinden satin alinacak hizmetleri asagida belirtilen madde ve kosullar ile imza altina alinmis sayilacaktir.

1.2: Taraflar is bu sözlesmede yazili bilgilerin dogrulugunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2. Konusu
2.1: Is bu sözlesme müsteri tarafindan site üzerindeki islemlerinde, siparislerinde, gönderdigi mesajlarinda kayit isleminde vermis oldugu bilgiler dogrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparislerinde tercihleri uyarinca alacagi hizmetler karsiliginda MesaDizayn Hizmetleri'ne ödeyecegi ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve islem açiklamalari asagidaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müsteri tarafindan üye olunma sirasinda girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapilan islemlerde baz alinacagindan müsteri ve üyenin bu bilgileri hatasiz eksiksiz ve dogru girdigi varsayilmaktadir.

3. Sorumluluklar
3.1: MesaDizayn web tasarım hizmetleri , müsterinin talebi üzerine siparis olarak ilettigi hizmetleri saglayacaktir. Siparisin kabulü mesaji ile WebDizayn Hizmetleri ilgili ücreti tahsil ettigini kabul edip söz konusu sipariste belirtilen hizmeti verecegini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme sekli, kdv farklari siparis sirasinda çikartilacak toplam miktar ile belirtilerek müsterinin aylik veya yillik ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler MesaDizayn web tasarım hizmetleri tarafindan bildirilecektir.

3.3: Siparis kabulü ve islemlerin onaylanmasindan sonra MesaDizayn web tasarım hizmetleri, müsteri siparisi detayinda bulunan hizmete iliskin site adını ve e-mail kullanici adlari ve sifrelerini müsteriye iletecek ve hizmet baslamis olacaktir. Ilgili hesaplarin ve sifrelerin sorumlugu müsterinin sorumlulugunda olup bu konulardan dogabilecek zarar ve ziyandan müsteri sorumlu olacaktir.

3.4: Müsteri aldigi hizmet dahilinde MesaDizayn web tasarım hizmetleri tarafindan aldigi beyan ve uyarilara uyacagini taahhüt eder. Müsteri, hosting hesabindan faydalanirken WebDizayn Hizmetleri tarafindan yayinlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müsteri, almis oldugu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sinirsiz olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sinirli ya da sinirsiz olarak üçüncü kisilere dagitamaz, satamaz.

3.5: Müsteri hizmet dahilinde sahip oldugu yazilim ve programlari kullanarak erisim hakki bulunmayan dosya veya programlara erismemeyi, bu tarz bir sorundan dolayi herhangi bir problem yaratmamayi, olusabilecek sorun ve problemlerde zarari karsilamayi taahhüt eder.

3.6: Müsteri alan adi, hosting veya aldigi hizmetlerin kullanilmasi sirasinda yürürlükte olan veya sözlesme süresince yürürlülüge girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait oldugunu ve karsilayacagini kabul ve taahhüt

3.7: Müsteri hizmeti dahilinde barindirdigi tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacagi ve faydalanacagi tüm islemlerden kendisi sorumlu oldugunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanlarin yasalara aykiriligindan doganbilecek tüm hukuki ve cezai sorumlulugu kendisi karsilamayi kabul ve taahhüt eder. Is bu konuda dogabilecek sorunlardan MesaDizayn web tasarım hizmetleri'ne herhangi bir kusur iletilemez.

MesaDizayn web tasarım hizmetleri sayfalari gönderilmeden önce gözden geçirmez, dogrulamaz, ciro etmez veya kullanici tarafindan yapilmis sayfalar için herhangi bir sekilde bir sorumluluk almaz. MesaDizayn web tasarım hizmetleri kullanici hesaplarini bu ana hatlari ihlal ettigi için veya baska bir sebeple veya MesaDizayn web tasarım hizmetleri'nin kendi veya kullanicilarindan herhangi birinin isine zararli olduguna inandigi için fesih edebilir. MesaDizayn web tasarım hizmetleri hukuka aykirilik eden filleri ve eylemleri ögrendiginden itibaren müsteriye haber vermeden silmek hakkina sahiptir.

3.8: MesaDizayn web tasarım hizmetleri, sagladigi hizmet içerisinde bulunan müsteri verilerinin hatali kullanimlarindan, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanilan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müsteriye aittir. MesaDizayn web tasarım hizmetleri müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakim islemine tabi tutucaktir. Buna ragmen MesaDizayn web tasarım hizmetleri hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybindan dolayi olusabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan MesaDizayn web tasarım hizmetleri sorumlu degildir. Verilerin yedeklenmesi sözlesme metninde aksi belirtilmedigi sürece müsterinin sorumlulugundadir.

3.9: MesaDizayn web tasarım hizmetleri, müsteri tarafindan siparis verilmis ve ödemesi sorunsuz olarak gerçeklestirilmis domain name tescil islemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve siparis ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müsteridir. MesaDizayn web tasarım hizmetleri bu konuda müsterinin talepleri dogrultusunda domain name üzerinde islem yapabilecektir. Müsteri tarafindan domain name üzerinde bir düzenleme, degisiklik ve transfer taleblerini en kisa sürede yapacakir.

3.10: MesaDizayn web tasarım hizmetleri, aylik ödemeli siparislerin tamaminda müsteri tarafindan belirtilecek kredi karti bilgilerini, kullanmakta oldugu sanal pos sistemi üzerine kayderek ödemelerin aylik olarak tahsilatini saglayacaktir. Aylik ödemelerin gecikmesi durumunda hizmetin durdurulmasi hakkini sakli tutmaktadir.

3.11: MesaDizayn web tasarım hizmetleri, müsteriye ait yedeklerin düzenli tutulmasi için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yasanabilecek sorunlardan dolayi müsterinin ugrayacagi veri kayiplarindan sorumlu tutulamaz, müsteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

3.12: MesaDizayn web tasarım hizmetleri, süresi dolmus alan adi, hosting, veya diger sundugu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkini sakli tutmaktadir. Süresi dolmus veya ödemesi saglanmamis hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydi tutma yükümlülügü bulunmamaktadir.

4. Süre
4.1: Is bu sözlesme siparis ve ödeme islemlerinin internet ortamindan MesaDizayn web tasarım hizmetleri'ne iletilmesi ile birlikte taraflarin belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.

4.2: Sözlesme süresi müsterinin ilgili hizmet için siparis sirasinda seçmis oldugu ödeme periyodu kadardir.

4.3: Taraflar sözlesmenin sona ermesinden 10 is günü öncesine kadar sözlesmenin süre sonunda sona erecegini ihtar etmemisler ise sözlesme ayni sart ve hükümler ile önceki sözlesme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen degisiklikler saklidir.)

5. Ücret
5.1: Is bu sözlesmede belirtilen hizmetler karsiligi olarak ödenecek ücret siparis islemi sirasinda belirtilen miktar kadardir. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanir ve müsteriye gösterilerek tahsilat gerçeklesir.Tutarın yarısı sözleşme esnasında diğer yarısı ise iş tamamlandıktan sonra tahsil edilir.

5.2: MesaDizayn web tasarım hizmetleri önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak degisiklik yapma hakkini sakli tutar. Müsteri is bu degisiklikler konusunda simdiden olusabilecek degisiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki AKBANK efektif satis kuru üzerinden Türk Lirasina çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. is günü sonuna kadar siparis islemi sirainda kredi karti ile ödeme talimati var ise kredi karti hesabindan, kredi karti ile ödeme talimati yok ise müsteri iletisim adresinde belirtilen banka hesap numaralarina veya MesaDizayn web tasarım hizmetleri'ne elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda MesaDizayn web tasarım hizmetleri kur farki faturasi kesme hakkini sakli tutar.

5.6:MesaDizayn web tasarım hizmetleri, müsteri ödeme islemini tamamlayincaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkini sakli tutar.

6. Askiya Alinma
6.1: Ödeme konusunda problem yasanmasi, kredi karti ile ödeme talimati olan müsterilerde provizyon sorunlari veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayi MesaDizayn web tasarım hizmetleri, müsteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarinin tamamini durdurma hakkini sakli tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müsteri adina e-mail, web, ftp erisimleri yapilamaz ve e-mail hesaplari bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7. Fesih
7.1: Müsteri is bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykiri davranarak sorumluluklarini ve taahhütlerini yerine getirmedigi takdirde yada is bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettigi bilgilerin dogru olmadiginin tespiti halinde, yukarida belirtilen sözlesmeyi askiya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, sadece hosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksizin sözlesmeyi tek tarafli olarak fesih etme hakkina sahiptir.

7.2: Bu sekilde gerçeklesecek fesih sonrasinda müsteri; kalan süreye bakilmaksizin ödemis oldugu son sözlesme ücretini geri isteyemeyecegini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözlesme bedelinin 5 kati ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müsteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözlesme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazili olarak ihtar etmek sarti ile is bu sözlesmeyi süresi sonunda fesih etme hakkina sahiptir.

7.4: Sözlesmenin sona erme süresinden önce müsteri tarafindan fesih edilmesi halinde sözlesme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.


8. Iletisim ve bilgi adresleri
8.1: Taraflar konusu sözlesmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar siparis adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmislerdir.

8.2: Bu adreslere yapilan her türlü tebligat taraflarin eline ulasmasa bile teblig edilmis kabul edilecektir. Is bu adreslere ait degisiklikler diger tarafa yazili olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktir.

8.3: MesaDizayn web tasarım hizmetleri sözlesme süresi içinde müsteri'ye tahsis ettigi elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazi, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müsteri söz konusu elektronik iletilerin alinmadigi yada kendisine ulasmadigi iddiasinda bulunamayacagi gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda teblig etmis sayilacagini beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin ödenmesinde temerrüde düsülmesi
9.1: Müsteri, aldigi hizmetlere karsilik basvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düsmüs sayilir. Bu durumda MesaDizayn web tasarım hizmetleri kur farki faturasi kesebilecegi gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylik %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müsteri bu gecikme faizi ve kur farki faturasini ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan her tür alacak için MesaDizayn web tasarım hizmetleri'nin dava yada icra takibi açmasi halinde de aylik %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarinin %50'si kadar cezai sart, %10'u Avukatlik Ücreti ve diger tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan alacaklarinin tahsili için yasal mercilere Ihtiyati Haciz ve Ihtiyati tedbir için basvurmasi halinde MesaDizayn web tasarım hizmetleri'nin teminatsiz Ihtiyati Haciz ve Ihtiyati Tedbir karari almaya yetkili oldugunu ancak buna ragmen Mahkemelerce teminat istendiginde, Bankalardan alinacak teminat mektuplarindan dogacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafindan ödenecegini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacagini beyan, kabul ve taahhüt eder.

10. Yetkili mahkeme ve icra daireleri
10.1: Is bu sözlesme bununla birlikte 11 madde ve alt basliklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlasilarak imza altina alinmistir. (Imza altina alinma. siparisin internet ortaminda MesaDizayn web tasarım hizmetleri'ne gönderilmesi ile gerçeklesmis kabul edilir). MesaDizayn web tasarım hizmetleri gerek gördügü taktirde yeni maddeler ve/veya alt basliklar ekleyebilir, çikartabailir ya da maddeler üzerinde degisiklik yapabilir. Müsteri bu degisiklikleri önceden kabul ettigini beyan ve taahhüt eder.

10.2: Is bu sözlesmenin uygulanmasi sirasinda dogacak her türlü uyusmazliklarin çözümünde Istanbul Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.